ZASADY KONKURSU

Lubisz wykorzystywać na swoich lekcjach nowe technologie lub dopiero chcesz zacząć? Uważasz, że gry mogą być pomocne w edukacji i mieć wpływ na pozytywny rozwój uczniów? Jeśli tak, to ten konkurs jest dla Ciebie!

Aby wziąć w nim udział, stwórz scenariusz lekcji na podstawie gry This War of Mine i przeprowadź ją ze swoimi uczniami. Udokumentuj to i wyślij do nas swoje zgłoszenie. Nie musisz być nauczycielem historii lub języka polskiego. Może być to również ciekawy pomysł na godziny wychowawcze, lekcje etyki lub wiedzy o społeczeństwie. Pole do popisu jest ogromne.

This War of Mine to gra, która angażuje, wywołuje emocje i stawia przed graczem liczne wyzwania natury etycznej. Gracz musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co znaczy wygrać. Przetrwać czy mieć jak najmniej wyrzutów sumienia? A może jeszcze coś innego? Gra pokazuje, że wojna jest okrutna, niesie ze sobą cierpienie, strach i wątpliwości. Więcej w niej cierpienia niż bohaterstwa. This War of Mine stawia też pytanie o szacunek wobec drugiego człowieka, o wartości absolutne o to, co znaczy być człowiekiem. Grając w nią, wyruszasz w przejmującą podróż do innego świata.

Zostaw mail, aby być na bieżąco!

Aby wziąć udział w konkursie, przygotuj scenariusz lekcji, którą przeprowadzisz ze swoimi uczniami i udokumentujesz.

Gotowe materiały wyślij do 15.11.2023 r. do godziny 23:59 w formularzu zgłoszeniowym na tej stronie. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Konkurs trwa do 15 listopada 2023

Gra This War of Mine jest dostępna bezpłatnie dla uczniów i nauczycieli chcących skorzystać z niej na lekcjach. Jakiekolwiek dalsze udostępnianie, odsprzedawanie, używanie w celach komercyjnych, umieszczanie na serwisach do udostępniania plików jest surowo zabronione.

ZGŁOSZENIA

Na lekcji jakiego przedmiotu został zrealizowany scenariusz?(wymagane)

Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
Upuść pliki tutaj lub
Maks. rozmiar pliku: 128 MB.
    Skąd dowiedziałaś / dowiedziałeś się o konkursie?(wymagane)

    Maks. rozmiar pliku: 128 MB.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji ogólnopolskiego konkursu This Game of Mine organizowanego przez Administratora Danych: Fundację na rzecz Wielkich Historii z siedzibą w Warszawie, ul. Płowiecka 77, 04-501 Warszawa, nr KRS: 0000321207, NIP: 7010164787. W sprawach przetwarzaniem danych osobowych można kontaktować się poprzez adres e-mail: biuro@wielkiehistorie.pl. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest Państwa zgoda, czyli art. 6 ust.1 RODO. Dane będą przetwarzane przez upoważnionych pracowników i współpracowników administratora. Odbiorcami danych będą podmioty świadczące na rzecz administratora usługi. Dane osobowe będą przetwarzane przez cały czas trwania Konkursu i okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Posiadają Państwo: a. prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, b. prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, c. prawo do przenoszenia danych, d. prawo wniesienia sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie danych narusza przepisy o ochronie danych osobowych. Przysługuje Państwu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych jednak jej cofnięcie może uniemożliwić Państwa uczestnictwo w warsztatach, webinarach i innych wydarzeniach związanych z konkursem This Game of Mine.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji o działalności oraz wydarzeniach organizowanych przez Administratora Danych - Fundację na rzecz Wielkich Historii z siedzibą w Warszawie, ul. Płowiecka 77, 04-501 Warszawa, nr KRS: 0000321207, NIP: 7010164787. Korespondencja będzie wysyłana do czasu rezygnacji z subskrypcji. Jeśli masz mniej niż 16 lat, zgoda na otrzymywanie wiadomości wysyłanych drogą e-mailową musi być wyrażona przez rodzica lub opiekuna prawnego.