Uncategorized

Dr Damian Gałuszka – edukacja poprzez gry wideo

Dr Damian Gałuszka – edukacja poprzez gry wideo

Gry wideo to medium złożone, które zbyt często kojarzy nam się z prostą rozrywką. Oczywiście wirtualne przygody świetnie wypełniają czas wolny w domu czy w drodze do szkoły, ale okazuje się, że nie musimy o nich zapominać, gdy chcemy się nauczyć czegoś nowego. Liczni eksperci od lat pokazują, że nauka przez zabawę ma spory potencjał, a gry cyfrowe będące konfigurowalną symulacją, tylko go wzmacniają.

Jednocześnie pozarozrywkowe użycie gry cyfrowej nie jest proste, gdyż wymaga od gracza – dziecka czy ucznia – przyjęcia odpowiedniej postawy względem samej gry i sytuacji rozgrywki, a z perspektywy rodzica czy nauczyciela niejako wejścia w rolę podwójnego eksperta – kompetentnego w konkretnej tematyce i w zakresie edukacyjnego zastosowania gier cyfrowych.

W trakcie spotkania przedstawione będą teoretyczne oraz praktyczne podstawy, ułatwiające wejście we wspomnianą rolę podwójnego eksperta. Uczestnicy i uczestniczki webinarium zdobędą podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania gier cyfrowych do przekazywania wiedzy, rozwijania kompetencji, budowania zaangażowania czy relacji.

Webinar poprowadzi Dr Damian Gałuszka, socjolog, który w swoich zainteresowaniach i badaniach naukowych łączy tematy technologiczne z perspektywą społeczną.

Aktualnie pracuje na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki „Gry wideo w środowisku rodzinnym. Diagnoza i rekomendacje” (do pobrania za darmo ze strony www.grywrodzinie.pl). Obecnie zajmuje się zjawiskiem sięgania po gry cyfrowe przez osoby starsze (tzw. silver gaming), a także badaniami nad technologią VR (virtual reality) oraz branżą elektronicznej rozrywki w Polsce, czego efektem jest będąca w przygotowaniu książka „Wirtualna jesień życia…”.

Data: 19.09.2023, 18:00

Zostaw mail, aby być na bieżąco!